קצת עלי

קצת עלי

אני עובדת סוציאלית, מטפלת בהפרעות אכילה ואכילה רגשית ובמצבים נלווים שכיחים כמו פגיעות מיניות, דיכאון, חרדה ומשברי חיים שונים. התמחיתי בעבודה עם נוער ובהדרכת הורים ביחידה לטיפול בהפרעות אכילה בסורוקה וכיום אני עובדת במרפאה לטיפול בהפרעות אכילה במרכז לבריאות הנפש בבאר שבע ובקליניקה פרטית, מדריכה צוותי טיפול וחינוך בתחום הפרעות אכילה, חוקרת ומרצה באקדמיה ובמסגרות פורמליות ובלתי פורמליות שונות, חברה בוועד המנהל של העמותה הישראלית למניעה, טיפול ומחקר בהפרעות אכילה. 

הגישה הטיפולית בה אני דוגלת היא התייחסותית פמיניסטית אשר רואה את המטופלת במרכז וחותרת להדדיות. אני משלבת בין עקרונות טיפול דינמי לטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) מתוך אמונה כי על מנת לשפר איכות חיים יש צורך לשלב בין הבנה מעמיקה של הקשיים לצד שינויים התנהגותיים נדרשים. הרקע שלי במדעי התזונה מאפשר התייחסות מעמיקה גם לחלקים התזונתיים הנדרשים בטיפול בהפרעות אכילה ובאכילה רגשית. במידת הצורך, התהליך הטיפולי הפרטני ילווה בטיפול תזונתי ובמעקב פסיכיאטרי עם דיאטניות ופסיכיאטריות מקצועיות המתמחות גם הן בטיפול בהפרעות אכילה.
עוד על הגישה הטיפולית ניתן לקרוא כאן.

השכלה אקדמית:
תואר שלישי בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב (Ph.D) – נושא הדוקטורט "השפעת הקשר אם-בת ומאפיינים חברתיים-תרבותיים על דימוי הגוף והתנהגויות האכילה של ילדות ומתבגרות"
תואר ראשון בעבודה סוציאלית (BSW), התוכנית להסבת אקדמאים, המכללה האקדמית אשקלון
תואר שני במדעי הרפואה מאוניברסיטת ת"א (MSc)
תואר ראשון במדעי התזונה מהאוניברסיטה העברית (BSc)

השתלמויות וקורסים מקצועיים רלבנטיים:
לימודי פסיכותרפיה בתוכנית התלת שנתית "עוגן" – האינטגרציה של הפסיכותרפיה, מכון מפרשים לחקר והוראת הפסיכותרפיה, המכללה האקדמית תל אביב יפו.
עקרונות הגישה ההתייחסותית, מכון מפרשים לחקר והוראת הפסיכותרפיה, המכללה האקדמית תל אביב יפו.
טיפול דיאלקטי התנהגותי (DBT), ביה"ס ללימודי המשך ברפואה, אוניברסיטת בן גוריון שבנגב.
פסיכולוגיה של האשה ודרכי טיפול מותאמות, מרכז "חכמת נשים", תל אביב.
Multi Family Therapy השתלמות למטפלים בהפרעות אכילה, שיבא תל השומר.
השתלמות בטיפול בפגיעות מיניות, מרכז לוטם, במרכז לבריאות הנפש בבאר שבע.